Mesleki Yeterlilik Belgesi

Erba Makina,yüzey işlem makinaları,mermer eskitme Makinaları,Arıtma Üniteleri,Döküm Makinaları

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

 

Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd.Şti. ile Erba Mühendislik Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Sözleşmesi imzalanmıştır. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 10UY0002-3/4/5 MAKİNE BAKIMCI (Seviye 3-4-5)branşında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır. Erba Mühendislik Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 10UY0002-3/4/5 MAKİNE BAKIMCI (Seviye 3-4-5)branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçilik kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Erba Mühendislik Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. 10UY0002-3/4/5 MAKİNE BAKIMCI (Seviye 3-4-5)branşında faaliyet  gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, makine bakım elemanlarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Erba Mühendislik Makina San. ve Tic. Ltd. Şti., TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için üretici sözleşmesi imzalamıştır. MYK Belgelendirmesi sınavları Smart Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.
Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.
Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.
Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

DÖKÜMAN